Páči sa vám naša činnosť a radi by ste nás finančne podporili?

Môžete tak kedykoľvek spraviť na našom transparentnom účte.

IBAN: SK93 8330 0000 0020 0177 3645

BIC/SWIFT: FIOZSKBAXXX

Darujte nám 2 % z dane

Ľudia, ale aj firmy na Slovensku môžu každoročne poukázať určité percento zo svojej zaplatenej dane z príjmov v prospech neziskových mimovládnych organizácií na realizáciu verejnoprospešných aktivít.

Nejde o daň naviac, ľudia a firmy môžu rozhodnúť o tom, že časť už zaplatenej dane neskončí v štátnom (miestnom) rozpočte, ale bude prevedená v prospech občianskych združení a neziskových organizácií.

Občianske združenie Psychiatria nie je na hlavu sa dňa 10.11.2021 zaradilo do Zoznamu prijímateľov 2 % z dane na rok 2021.

Oficiálny zoznam prijímateľov 2 % z dane na rok 2021 vedie Notárska komora Slovenskej Republiky.

Podporiť nás môžete aj kúpou knihy Som na hlavu. No a?

Knihu Kláry Kusej si môžete kúpiť cez internet v kníhkupectvách:

Artforum

Martinus

Panta Rhei

Ďakujeme za vašu podporu! 🙂

„Vieš, ja mám problém, som psychicky chorá.“ „Naozaj? A bola si v blázinci? V kazajke?“ „Nie, to nie..“. „Aha…,“ povie zarazene, odvráti zrak a onedlho si ma odstráni z priateľov na Fejsbúku. Na spoločnú kávu už nepôjdeme. Sama seba sa pýtam, naozaj to musí takto byť? A vtom mi v hlave skrsne myšlienka dať to všetko na papier a vydať knihu.

Niekedy sa zdá, že sme všetci tak trochu na hlavu. No čo to vlastne znamená, byť na hlavu? Aký je rozdiel medzi psychológom a psychiatrom? Je hanba navštíviť psychoterapeuta? Mnohí ľudia si pod pojmom psychoterapia predstavia vyrozprávanie sa zo svojich starostí. Je to však naozaj tak? Sú lieky na psychiku škodlivé alebo dokážu pomôcť? Prečo je psychoterapia zahalená toľkými mýtmi? Volám sa Klára Kusá a priznávam, som tak trochu na hlavu. V tejto knihe píšem o samovražedných úvahách, o vzťahových trampotách, o problémoch s workoholizmom či so sebapoškodzovaním. V skratke, píšem o mojom páde nadol a o snahe vyšplhať sa opäť na vrchol. Podarí sa mi to?

„Aj keď sa situácia postupne mení, strach zo psychiatrie a s ním spojená stigma stále pretrvávajú. Samotní psychiatri to zmeniť nedokážu. Chýbajú u nás knihy ľudí, ktorí svoju kožu, navyše 90 percent popálenú, ukazujú iným. Klára Kusá skĺbila vo svojej knihe vlastné zážitky, umenie aj odborné názory na to, s čím sa trápi a bojuje. A hraničná porucha osobnosti patrí k tým, ktoré prinášajú najviac utrpenia. Patrí jej preto vďaka a uznanie za – na Slovensku – neobvyklú odvahu a statočnosť. Verím, že z knihy sa poučia nielen iní pacienti a ich blízki, ale aj odborníci.“

MUDr. Peter Breier, psychiater